CESTOVÁNÍ / Akce pro děti

Popis:
24.8.2018

Bitva o Slamburk umožní zastřílet si z praku či kuše

BOROVANY

Bitva o Slamburk je akce hlavně pro děti od 5 let s hojnou účastí návštěvníků. Děti se v jejím průběhu do sytosti vyřádí. Čeká na ně celá řada disciplín jako historický paintball, hod oštěpem, jízda na koni, lukostřelba, praskání bičem, střelba z praku i z kuše. Bitva je na programu v sobotu 1. září v Borovanech.

Děti, které se bitvy o Slamburk zúčastní, potřebují povinnou výstroj. Ta zahrnuje varkoč a štít se znaky a v barvách příslušné družiny. Toto je nezbytné pro určení příslušnosti jedince, aby též věděl kam patří on sám, kdo je jeho soupeř, i jako rozlišovací prvek v bitvě samotné. V neposlední řadě to umocní zážitek z celé akce a výstroj si družiník ponechává na památku a případně ji znovu použije na příštím ročníku Slamburku.

Každý družiník má předepsanou výstroj. Varkoč a štít s označením družiny, ke které náleží. Družinu si může vybrat a přihlásit se k ní online. Nebo přímo na místě konání akce, pokud ještě volná místa budou.

Disciplíny
Boj na kládě
Dostatečně dlouhá fošna, ze které nesmíte šlápnout vedle. Ale pokud jsou na ní dva proti sobě a každý má v ruce dlouhé bidlo, zůstane na kládě pouze jeden.

Bitviště s řemdihem
Uzavřená aréna, ve které se utkají dvě družstva. Každý zúčastněný musí vlastnit štít a bude mu zapůjčen molitanový řemdih.

Bitviště 
Uzavřená aréna, ve které se utkají dvě družstva. Každý zúčastněný musí vlastnit štít a budou mu zapůjčeny papírové míčky. Smyslem hry je vyřadit co nejvíce protivníků.

Dělová koule
Žádné strachy, jde pouze o dřevěnou kouli na řetězu a houpnutím budete srážet kuželky. Takový obyčejný ruský kuželník.

Hemelka 
Dřevěný koník, který jede v dřevěných kolejnicích. Dostanete do rukou kopí, kterým musíte zasáhnout cíl a to během jízdy. Kdo mine, bude zlit kýblem vody.

Historický paintball 
Dřevěné zástěny, v každém rohu kbelík s vodou. Dvě družstva se štíty a házejí po sobě mokrou houbou. Každý rok hojně navštěvované.

Hledání dračích vajec
10 hnízd s „dračími vejci“. 
Pět rytířů se je na povel vydá hledat. Jejich pátrání budou znepříjemňovat čtyři draci.

Hod oštěpem
Skutečný oštěp je docela těžký a moc daleko nedoletí. Vaším úkolem bude hozením oštěpu zasáhnout střed balíku slámy.

Jízda na koni
I na naší akci budete mít možnost na koni se povozit. Pokud bude mít Váš rytíř nějaký kostým nebo zbroj, půjčíme mu i zbraň, abyste si mohli pořídit jedinečné fotky rytíře na koni.

Koňské copánky
Pro holky tu máme také něco. Na dřevěném koníkovi s chemlonovou hřívou si mohou uplést koňský copánek.

Cílová lukostřelba
Budete mít možnost vyzkoušet trefit šípem terč asi na 10 metrů. Luky tu máme, ale můžete si přinést i svůj.

Dálková lukostřelba
Střelec musí dokázat, že je schopen samostatně ovládat luk a šíp, poslouchá povely a má dost sil poslat šíp na vzdálenost 50 metrů.
Tím získá právo k zapalování hradu.

Práskání bičem
Jednou z letošních disciplín bude i práskání bičem na cíl, kterou pro Vás připravili kamarádi ze spolku Keltoviny, a dovezli svojí Miniškoličku práskání bičem.

Střelba z praku
Asi to není výchovné, ale zábavné určitě. Tak postavíme malou střelnici, kde si budou všichni moci střelit kamínkem do plechovky.

Střelba z kuše
Střelba z kuše je pro rytíře velmi důležitá a vůbec ne lehká.

Šermoviště
I pro nejmenší rytíře připravíme ohraničenou arénu, ve které budou mirelonové meče. Moc toho tyto meče sice nevydrží, ale můžete se mydlit hlava nehlava.

Trebuchet
Trebuchet je obléhací stroj, kterým se vrhaly těžké kameny na hrady a opevněná města. Zde budete mít možnost z tohoto trebuchetu si vystřelit.

Živé člobrdo
Hrát „člověče nezlob se.“ určitě umíte všichni. Ale víte. jak se taková figurka cítí? Tak právě to si můžete vyzkoušet.

Tanec se stuhou
Disciplína, na které získají bod i ti nejmenší.

Sokolnictví
Kdo má odvahu podržet si ptáka sokolníka Ondry?

Veškeré další potřebné informace najdete na webu www.slamburk.cz.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Topíte, topíte a pořád hodně platíte? Už nemusíte!

Zimní počasí se blíží stále rychleji. Díky sychravému počasí jsme již zahájili topnou sezónu. To má za následek samozřejmě větší odběr, elektřiny, ply

Post

Promítání lesnických filmů či ukázky řemeslných výrobků ze dřeva. Takový bude Lesnický den

Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství zve do svých prostor na zámku Ohrada všechny zájemce na Lesnický den, připravený mj. u příležitosti století č

Post

Týrání psa odhalila havárie vody

Šestatřicetiletý muž z Českých Budějovic si pronajal byt na Pražském předměstí a pořídil si psa. O psa se však pravděpodobně příliš nestaral.

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě