KULTURA / Hudba

Popis: Českobudějovický dětský pěvecký sbor Carmína získal Grand Prix v Berlíně.
Českobudějovický dětský pěvecký sbor Carmína získal Grand Prix v Berlíně.
13.11.2019

Českobudějovický dětský pěvecký sbor Carmína získal Grand Prix v Berlíně

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Českobudějovický dětský pěvecký sbor Carmína zahájil ve školním roce 2019/2020 svoji 14. koncertní sezónu. Sdružuje 250 dětí a studentů základních, středních a vysokých škol a působí pod hlavičkou ZŠ a MŠ J. Š. Baara. Vzrůstající počet dětí nasvědčuje o velkém zájmu navštěvovat Carmínu.

Carmína na základě vynikajících výsledků v mezinárodních sborových soutěžích se zúčastnila 3. ročníku Mezinárodní soutěže talentů v Berlíně, kde vystoupilo 106 soutěžních výkonů v kategoriích zpěv, folklór, tanec, instrumentální hra, scénický projev. Carmína soutěžila v mládežnické kategorii sborového zpěvu a získala 1. místo. Jitce Šimkové byla udělena sbormistrovská cena“ Nejlepší sbormistr“. Sbor na koncertní křídlo bravurně doprovodil koncertní klavírista Sergey Perepeliatnyk, který se významnou měrou podílí na chodu sboru.

Odborná porota nominovala ze všech 106-ti soutěžních výkonů jen 9 nejlepších účastníků na Galavečer, kde proběhla soutěž o hlavní cenu Grand Prix. Carmína potvrdila svoji vysokou uměleckou úroveň a doslova vybojovala tuto hlavní cenu Grand Prix. Je to už 4. Grand Prix, které Carmína na mezinárodních soutěžích získala.

Carmína již řadu let přiváží ze soutěží významná ocenění. Sbor obdržel ocenění Grand Prix a  zlatý pohár v kategorii Akademický vokál z XIV. Mezinárodního festivalu hudby a umění 2019 v Paříži /Francie/; 1. místo v kategorii sborový zpěv a originální vítězný pohár z malachitu zdobený hudebním motivem z XVII. Mezinárodního hudebního festivalu umělecké tvořivosti mládeže "Země je náš společný domov" 2019 v Rusku /Jekatěrinburg/; Laureát Grand Prix a křišťálový pohár z X. ročníku Mezinárodní soutěže a festivalu umělecké kreativity 2018 ve Švédsku, Finsku, Estonsku; Gold Star a zlatý pohár z Mezinárodní soutěže Crystal Star 2018 v Praze; Laureát I. stupně, skleněný pohár a speciální diplom poroty z Mezinárodního hudebního festivalu Praha Colours 2018; Laureát I. stupně, zlatý pohár a pozlacené medaile z Mezinárodního festivalu Mysteria zvuka 2017 v Moskvě; Gold diplom a speciální cenu za program v International Choral festivalu Kaunas Cantant 2015 v Litvě; Grand Prix a Gold diplom z Queen Choral festival 2014 v Itálii.

Sbormistryně Carmíny Jitka Šimková si přivezla z mezinárodních soutěží mnohá ocenění: v roce 2019 blahopřejný list za vysoký profesionalismus z XVII. Mezinárodního hudebního festivalu umělecké tvořivosti mládeže "Země je náš společný domov" 2019 v Rusku /Jekatěrinburg/;  v roce 2018 dvě zvláštní ceny z Mezinárodní soutěže Crystal Star v Praze a zvláštní cenu „Nejlepší učitel“ z X. ročníku Mezinárodní soutěže a festivalu umělecké kreativity 2018 ve Švédsku, Finsku, Estonsku; v roce 2017 z Moskvy z Mezinárodního festivalu Mysteria zvuka cenu “ Nejlepší sbormistr soutěže“.

Koncertní klavírista Sergey Perepeliatnyk získal s Carmínou zvláštní cenu v Mezinárodní soutěži Crystal Star 2018 v Praze a klavírní cenu v International Choral festivalu Kaunas Cantant 2015 v Litvě.

O úspěších a průběhu 3. ročníku Mezinárodní soutěže talentů v Berlíně 2019, ve kterém bravurně Carmína uspěla, je informována veřejnost prostřednictvím médií: Jihočeská televize, tisk, webová stránka sboru /www.carminacb.cz/ a veřejných vystoupení v rámci Jihočeského kraje a Statutárního města České Budějovice /12.12. 2019, DK Metropol, koncert v Divadelním sále/.

Autor / zdroj: Jitka Šimková

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

České Budějovice vyhlížejí advent

Náměstí Přemysla Otakara II. postupně zaplňují stánky, atraktivní kluziště i vyhlídková věž. Po jeho obvodu už jsou zavěšeny vánoční ozdoby a vše se p

Post

FolkyTonk 2020 – Šance pro mladé hudební talenty

Je tu šance pro mladé hudebníky ve věku do 26 let, jednotlivce i kapely hrající žánr folk, country, folk-rock, folk-blues, bluegrass, rock n´ roll a j

Post

Jihočeské památky ožijí adventem

Adventem ožijí také jihočeské památky. Jejich mimořádně bohatý a pestrý adventní program nechá každého spolehlivě zapomenout na všechno, co je ještě „

PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA