KULTURA / Ostatní

Popis: Náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.
Náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.
15.8.2018

České Budějovice se připojí k oslavám 100. výročí od založení Československa

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Historické slavnosti, aneb Jak se žilo před 100 lety. Tak se jmenuje akce, kterou v pátek a v sobotu 24. a 25. srpna ožije náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Město se tímto připojí k oslavám 100. výročí od založení Československa.

Historické slavnosti vypuknou v pátek v 16 hodin otevřením prvorepublikové kavárny na náměstí Přemysla Otakara II. včetně kavárníka s autentickou nabídkou. Večer hosté v Českých Budějovicích uvidí dobový film, následovat bude Videomapping Čtyři budovy.

V sobotu se mohou návštěvníci akce těšit na bohatý program na náměstí i v přilehlých ulicích. V každou celou hodinu budou čtyři babičky vyprávět pověsti, a sice na Sokolském ostrově, v Sadech, na Zlatém mostě v ulici Dr. Stejskalíka a na Piaristickém náměstí.

Připraveny budou také trhy a zajímavou podívanou slibují také dobové automobily, motocykly a kola.

Osmihodinový program bude připravený na pódiu na náměstí. Děti se mohou těšit na Pošťáckou pohádku, lákadlem pro dospělé jistě bude módní přehlídka, která přiblíží šarm a eleganci 1. republiky. Celé náměstí pak rozpohybují taneční vystoupení a taneční lekce v rytmech 30. let. O kulturní program se postará také formace Big Blast Band nebo Jan Smigmator & Swing trio.

Po setmění návštěvníci uvidí Videomapping „Čtyři budovy“.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Topíte, topíte a pořád hodně platíte? Už nemusíte!

Zimní počasí se blíží stále rychleji. Díky sychravému počasí jsme již zahájili topnou sezónu. To má za následek samozřejmě větší odběr, elektřiny, ply

Post

Promítání lesnických filmů či ukázky řemeslných výrobků ze dřeva. Takový bude Lesnický den

Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství zve do svých prostor na zámku Ohrada všechny zájemce na Lesnický den, připravený mj. u příležitosti století č

Post

Týrání psa odhalila havárie vody

Šestatřicetiletý muž z Českých Budějovic si pronajal byt na Pražském předměstí a pořídil si psa. O psa se však pravděpodobně příliš nestaral.

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě