KULTURA / Výstavy

Galerie Nahoře v Českých Budějovicích zahájila výstavu mladých fotografů

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Již tradiční výstava prací studentů středních uměleckoprůmyslových škol z České republiky, která má název FOTO IUVENTARS, byla 29. listopadu zahájena v českobudějovické Galerii Nahoře.

„Myšlenkou projektu je prohloubit spolupráci mezi uměleckými školami a na výstavě představit nejlepší fotografie studentů. Na realizaci výstavy se spolu s Galerií Nahoře podílí Muzeum fotografie a moderních obrazových médií Jindřichův Hradec a Střední uměleckoprůmyslová škola sv. Anežky České, Český Krumlov,“ uvedla Bohuslava Maříková, dramaturgyně Galerie Nahoře a učitelka oboru Užitá fotografie a média Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České, Český Krumlov.

První ročník soutěže se uskutečnil v roce 2012. „Zúčastnilo se ho 42 studentů, druhého ročníku 65 studentů a letos Foto Iuventars obeslalo 84 studentů ze sedmi uměleckých škol z celé České republiky,“ vyčíslila Bohuslava Maříková.

Porota se tak letos probírala velkým množstvím fotografií. Na výstavu jich nakonec vybrala 137 od 30 finalistů. Vítězkou se stala Bára Berková ze SUPŠ sv. Anežky České.

„Výstava Foto Iuventars 2016 v Galerii Nahoře dává mladým talentovaným studentům středních uměleckoprůmyslových škol prostor k inspiraci, konfrontaci a prezentaci fotografií, i ke společnému setkávání mladé nastupující fotografické generace,“ dodala Bohuslava Maříková.

Výstava potrvá až do 12. února roku 2017.

Autor / zdroj: Václav Votruba
Popis:
Autor / zdroj: metropolcb.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Novinka v MŠ Větrná: Individuální schůzky s rodiči ve všech třídách

S novinkou ve způsobu komunikace s rodiči vstupuje do roku 2020 českobudějovická Mateřská škola Větrná. Sedmitřídní mateřinka se 168 dětmi nově zavádí

Václav Krištůfek získal Náprstkovu medaili za popularizaci vědy

Čestnou medaili Vojtěcha Náprstka za zásluhy v popularizaci vědy převzal Václav Krištůfek z Biologického centra AV ČR. Na českobudějovickém pracovišti

Legendární Noc na Karlštejně jede na turné

Originální inscenace muzikálu Noc na Karlštejně v létě 2020 míří z důvodu rekonstrukce hradu Karlštejn na zámky a hrady v Česku, na Moravě a na Sloven

DNES SE STALO

HISTORIE27. února 1784

po silné oblevě postihla Prahu velká povodeň, která dosáhla vrcholu 28. 2., kdy na Staroměstském náměstí bylo 30 cm vody.

VESMÍR27. února 827

byl zaznamenaný 15. průlet Halleyovy komety.

POZVÁNKA OBRAZEM