KULTURA / Výstavy

Popis: Plakát k akci.
Plakát k akci.
10.12.2018

Hokejový klub v Českých Budějovicích slaví 90. výročí od založení i výstavou v Jihočeském muzeu

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Hokejový klub, který se zrodil v Českých Budějovicích počátkem roku 1928 pod názvem AC Stadion, zaznamenal v devadesátileté historii několik přejmenování a doputoval k současnému Motoru. V jeho řadách vyrůstali budoucí členové národního mužstva a mistři světa. Nejeden z nich uspěl v zámořské NHL či nadnárodní evropské KHL. Historii hokejového klubu mapuje výstava, která je k vidění v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích.

Výstava v Jihočeském muzeu, která se koná u příležitosti tohoto významného jubilea, připomíná aktéry a významné okamžiky budějckého hokejového fenoménu od samotných počátků až po současnost. Vedle průvodních textů, které návštěvníkům představují zajímavosti a statistiky z historie klubu po jednotlivých dekádách, jsou k vidění unikátní dobové fotografie, filmové materiály, historická i aktuální výstroj a výzbroj hokejistů, cenné trofeje, plakáty a mnoho dalšího.

Záštitu nad výstavním projektem převzal Český hokej, Jihočeské muzeum děkuje také hokejovému klubu HC Motor České Budějovice za skvělou spolupráci během realizace expozice a všem ochotným zapůjčitelům!

Výstava je zpřístupněna od 21. prosince 2018 do 30. dubna 2019. Vhodná je i pro děti. Sledujte pravidelně web www.muzeumcb.cz pro další informace. Objevte devadesátiletou historii klubu.

Autor / zdroj: budejce.cz

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Hasiči mají za sebou rušnou Silvestrovskou noc

Celkem 176 požárů zaměstnalo hasiče v České republice během silvestrovských oslav. To je o 27 víc než v loňském roce a o 63 víc než v roce předloňském

Post

V tréninkové hale Budvar arény se bude bruslit zdarma

Tréninkovou halu Budvar arény v Českých Budějovicích mohou o vánočních svátcích zdarma navštívit místní obyvatelé a zabruslit si na její ledové ploše.

Post

V retro dresech Motor zničil Prostějov

Motor v 36. kole Chance ligy na domácím ledě přejel prostějovské Jestřáby, když vyhrál jednoznačně 7:1. O své výhře rozhodli Budějovičtí v první třeti

PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA