CESTOVÁNÍ / Zoologické zahrady

Popis:
3.10.2018

Zoo Hluboká připravuje na sobotu bohatý program. Děti si vytvoří masku tygra, medvěda či plameňáka

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU

V sobotu 6. října se v českých a slovenských zoo sdružených v Unii českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO) uskuteční oslava svátku všech živých bytostí. U příležitosti Dne zvířat se zde uskuteční speciální program pro malé i velké návštěvníky.

Světový Den zvířat připadá na 4. října. Oslavy souvisejí s Františkem z Assisi, jehož svátek se připomíná právě tento den. Svatý František proslul svou láskou ke všem stvořením, tedy i ke zvířatům. V Česku se Den zvířat slaví od roku 1994 a i v Zoo Hluboká se stal tradiční akcí.

Zoo Hluboká na sobotu připravila speciální program pro malé i velké návštěvníky. V průběhu dne budou probíhat komentovaná krmení vybraných druhů zvířat. Chovatelé při nich blíže představí hlavně ta zvířata, která se v Zoo Hluboká letos rozmnožila. A nebylo jich málo. Zoo má jedno z největších hejn plameňáka růžového v evropských zoo, narodilo se zde medvídě vzácného medvěda plavého, kterého neuvidíte v žádné jiné zoo střední, západní a jižní Evropy, dokonce ani v Americe, a velkou radost všem dělají čtyřčata tygrů ussurijských narozená letos v květnu.

Pro děti bude navíc připravena soutěž a tvořivé dílny, ve kterých si mohou vyrobit např. papírovou masku tygra, medvěda či plameňáka.

Autor / zdroj: Michaela Ročovská

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Fotbalisté z Dívčic zavzpomínali na duchovního otce svého klubu

Fotbalisté z Dívčic na Českobudějovicku vzpomínali v sobotu 10. srpna na Václava Kuráže, jednoho ze zakladatelů místního klubu a muže, který venkovské

Post

Na soutoku řek se budou prezentovat místní pivovary

Přijďte prožít krásný den do centra Českých Budějovic, vychutnete si pivko z vašeho oblíbeného pivovaru.

PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA