CESTOVÁNÍ / Zoologické zahrady

Popis:
3.10.2018

Zoo Hluboká připravuje na sobotu bohatý program. Děti si vytvoří masku tygra, medvěda či plameňáka

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU

V sobotu 6. října se v českých a slovenských zoo sdružených v Unii českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO) uskuteční oslava svátku všech živých bytostí. U příležitosti Dne zvířat se zde uskuteční speciální program pro malé i velké návštěvníky.

Světový Den zvířat připadá na 4. října. Oslavy souvisejí s Františkem z Assisi, jehož svátek se připomíná právě tento den. Svatý František proslul svou láskou ke všem stvořením, tedy i ke zvířatům. V Česku se Den zvířat slaví od roku 1994 a i v Zoo Hluboká se stal tradiční akcí.

Zoo Hluboká na sobotu připravila speciální program pro malé i velké návštěvníky. V průběhu dne budou probíhat komentovaná krmení vybraných druhů zvířat. Chovatelé při nich blíže představí hlavně ta zvířata, která se v Zoo Hluboká letos rozmnožila. A nebylo jich málo. Zoo má jedno z největších hejn plameňáka růžového v evropských zoo, narodilo se zde medvídě vzácného medvěda plavého, kterého neuvidíte v žádné jiné zoo střední, západní a jižní Evropy, dokonce ani v Americe, a velkou radost všem dělají čtyřčata tygrů ussurijských narozená letos v květnu.

Pro děti bude navíc připravena soutěž a tvořivé dílny, ve kterých si mohou vyrobit např. papírovou masku tygra, medvěda či plameňáka.

Autor / zdroj: Michaela Ročovská

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Topíte, topíte a pořád hodně platíte? Už nemusíte!

Zimní počasí se blíží stále rychleji. Díky sychravému počasí jsme již zahájili topnou sezónu. To má za následek samozřejmě větší odběr, elektřiny, ply

Post

Promítání lesnických filmů či ukázky řemeslných výrobků ze dřeva. Takový bude Lesnický den

Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství zve do svých prostor na zámku Ohrada všechny zájemce na Lesnický den, připravený mj. u příležitosti století č

Post

Týrání psa odhalila havárie vody

Šestatřicetiletý muž z Českých Budějovic si pronajal byt na Pražském předměstí a pořídil si psa. O psa se však pravděpodobně příliš nestaral.

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě