CESTOVÁNÍ / Zoologické zahrady

Popis:
3.10.2018

Zoo Hluboká připravuje na sobotu bohatý program. Děti si vytvoří masku tygra, medvěda či plameňáka

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU

V sobotu 6. října se v českých a slovenských zoo sdružených v Unii českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO) uskuteční oslava svátku všech živých bytostí. U příležitosti Dne zvířat se zde uskuteční speciální program pro malé i velké návštěvníky.

Světový Den zvířat připadá na 4. října. Oslavy souvisejí s Františkem z Assisi, jehož svátek se připomíná právě tento den. Svatý František proslul svou láskou ke všem stvořením, tedy i ke zvířatům. V Česku se Den zvířat slaví od roku 1994 a i v Zoo Hluboká se stal tradiční akcí.

Zoo Hluboká na sobotu připravila speciální program pro malé i velké návštěvníky. V průběhu dne budou probíhat komentovaná krmení vybraných druhů zvířat. Chovatelé při nich blíže představí hlavně ta zvířata, která se v Zoo Hluboká letos rozmnožila. A nebylo jich málo. Zoo má jedno z největších hejn plameňáka růžového v evropských zoo, narodilo se zde medvídě vzácného medvěda plavého, kterého neuvidíte v žádné jiné zoo střední, západní a jižní Evropy, dokonce ani v Americe, a velkou radost všem dělají čtyřčata tygrů ussurijských narozená letos v květnu.

Pro děti bude navíc připravena soutěž a tvořivé dílny, ve kterých si mohou vyrobit např. papírovou masku tygra, medvěda či plameňáka.

Autor / zdroj: Michaela Ročovská

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Hasiči mají za sebou rušnou Silvestrovskou noc

Celkem 176 požárů zaměstnalo hasiče v České republice během silvestrovských oslav. To je o 27 víc než v loňském roce a o 63 víc než v roce předloňském

Post

V tréninkové hale Budvar arény se bude bruslit zdarma

Tréninkovou halu Budvar arény v Českých Budějovicích mohou o vánočních svátcích zdarma navštívit místní obyvatelé a zabruslit si na její ledové ploše.

Post

V retro dresech Motor zničil Prostějov

Motor v 36. kole Chance ligy na domácím ledě přejel prostějovské Jestřáby, když vyhrál jednoznačně 7:1. O své výhře rozhodli Budějovičtí v první třeti

PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA