KAM NA VÝLET / Zoologické zahrady

Popis: Sysel žijící v ZOO Hluboká. Ilustrační foto.
Sysel žijící v ZOO Hluboká. Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay

ZOO Hluboká nabízí mimo jiné i vzácnou expozici mravenců

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU

ZOO Hluboká se neustále rozvíjí, zvětšuje a přidává nové pavilony. Proto stojí za to navštívit ji vícekrát. Oblíbení jsou tygři, medvědi, určitě pobaví v bazénku vydry, do výběhu můžete zajít a nakrmit kozičky anebo sledovat vzácnou expozici mravenců, kterou budete jinde těžko hledat.

ZOO Hluboká se nachází zhruba 13 kilometrů od Českých Budějovic. Je snadno dostupná. Můžete se do ní vydat klidně po cyklostezce či lodí po Vltavě. Z přístavu pak jezdí přímo do zoologické zahrady vláček, což je pro děti krásný zážitek.

Vzhledem k tomu, že se zoologická zahrada neustále rozvíjí, zvětšuje a přidává nové pavilony, rozhodně stojí za to navštívit ji vícekrát. Zvířata z různých krajů a pavilonů tady můžete sledovat celý rok. V rámci komentovaných prohlídek s nimi můžete zažít jejich krmení. Oblíbení jsou tygři, medvědi, určitě pobaví v bazénku vydry, do výběhu můžete zajít a nakrmit kozičky anebo sledovat vzácnou expozici mravenců, kterou budete jinde těžko hledat.

Zoo Hluboká se může pochlubit také ohromnou různorodostí. Stále se v ní totiž něco děje. V zimě je vánočně nasvícená plná světýlek a efektů, můžete putovat v průvodu andělů za samotným Mikulášem, využít večerní nebo komentované prohlídky, dětská představení, herní odpoledne, dětské dny, příměstské tábory a spoustu dalších zajímavých akcí, při kterých se rozhodně nebudete nudit.

Výlet do zoo pak můžete spojit s návštěvou města Hluboká nad Vltavou. V pár kilometrů vzdáleném městě, kam se dostanete po hrázi Munického rybníka, najdete světoznámý zámek Hluboká, místní pivovar, sportovně-relaxační areál s dětským světem, minigolfem a lanovým parkem nebo přístav.

Více informací včetně aktuálních akcí, otevírací doby a cen vstupného najdete na webu ZOO Hluboká.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Novinka v MŠ Větrná: Individuální schůzky s rodiči ve všech třídách

S novinkou ve způsobu komunikace s rodiči vstupuje do roku 2020 českobudějovická Mateřská škola Větrná. Sedmitřídní mateřinka se 168 dětmi nově zavádí

Václav Krištůfek získal Náprstkovu medaili za popularizaci vědy

Čestnou medaili Vojtěcha Náprstka za zásluhy v popularizaci vědy převzal Václav Krištůfek z Biologického centra AV ČR. Na českobudějovickém pracovišti

Legendární Noc na Karlštejně jede na turné

Originální inscenace muzikálu Noc na Karlštejně v létě 2020 míří z důvodu rekonstrukce hradu Karlštejn na zámky a hrady v Česku, na Moravě a na Sloven

DNES SE STALO

HISTORIE27. února 1784

po silné oblevě postihla Prahu velká povodeň, která dosáhla vrcholu 28. 2., kdy na Staroměstském náměstí bylo 30 cm vody.

VESMÍR27. února 827

byl zaznamenaný 15. průlet Halleyovy komety.

POZVÁNKA OBRAZEM