SPORT

Fotbalisté z Dívčic zavzpomínali na duchovního otce svého klubu
Fotbal 12.8.2019

Fotbalisté z Dívčic na Českobudějovicku vzpomínali v sobotu 10. srpna na Václava Kuráže, jednoho ze zakladatelů místního klubu a muže, který venkovskému fotbalu zasvětil celý svůj život.

Budějovice berou s Jabloncem bod za remízu
Fotbal 5.8.2019

Ve čtvrtém kole Fortuna ligy remizovali fotbalisté Dynama s Jabloncem 1:1. Jihočeši tak potřetí v řadě neprohráli a získali další velice cenný bod.

Strhující zápas Budějovic se Spartou skončil remízou
Fotbal 30.7.2019

Nádhernou podívanou předvedli fotbalisté Dynama v pondělní dohrávce proti Spartě. Vyprodanému zápasu nechybělo prakticky nic.

Zlivský sportovní den vyvrcholil tradičním štafetovým maratonem
Běh 9.5.2019

Sportem oslavili ve středu 8. května státní svátek Dne vítězství obyvatelé Zlivi na Českobudějovicku. Na městský stadion při této příležitosti dorazilo odhadem až pět stovek lidí.

Budějovice padly s Chomutovem a přišly o poslední naději na postup
Hokej 15.4.2019

V osmém kole baráže Motor podlehl Pirátům z Chomutova a přišel i o teoretickou naději na postup do extraligy.

Pardubice otočily v koncovce zápas na Kladně

Třetí barážový zápas proti Pardubicím se z kladenské strany nevyvíjel špatně, ale měl pro domácí hořký konec. Inkasovali třikrát během posledních pěti minut a prohráli 3:5.

České Budějovice uspěly také ve Vítkovicích
Fotbal 13.4.2019

Jihočeši si připsali devátou výhru v řadě, kdy uspěli i na hřišti Vítkovic. Černobílí se dvakrát prosadili už v prvním poločase, po trefě Davida Ledeckého vsítil nakonec vítěznou trefu Pavel Novák. Vítkovice dokázaly v 82. minutě pouze snížit, Dynamo tak zvítězilo 2:1.

Pardubice porazily České Budějovice i potřetí a mají již osmnáct bodů
Hokej 13.4.2019

Další důležité body do průběžné tabulky baráže o Tipsport extraligu získali před zraky 9185 fanoušků hokejisté Pardubic. Dynamo vyhrálo v ČSOB Pojišťovna ARENĚ nad Motorem 2:0.

Motor se v Chomutově neprosadil a odjíždí s prohrou
Hokej 10.4.2019

Možná o jednu z posledních nadějí, jak ještě zůstat v barážových bojích na dostřel, jeli českobudějovičtí hokejisté bojovat do Chomutova. Od 18. minuty na ledě Pirátů však prohrávali a těsný soupeřův náskok smazat nedokázali a odjíždí tedy s nejhubenější možnou prohrou.

Pardubice doma porazily České Budějovice
Hokej 30.3.2019

Po brankách Marka Hovorky v první minutě a trefě Nicholase Schause a dvou zásazích Jordanna Perreta porazily Pardubice České Budějovice, které jen snižovaly v závěru na 4:1.

Druhý mečbol proti Vsetínu Motor využil a zahraje si baráž
Hokej 23.3.2019

Českobudějovičtí hokejisté jeli do Vsetína s jasným cílem – ukončit semifinálovou sérii a postoupit do baráže. Dvě trefy v druhé třetině plán uskutečnily.

Úžasný obrat proti Brnu přinesl Budějovicícm tři body
Fotbal 18.3.2019

Více než čtyři tisícovky diváků viděly na Střeleckém ostrově parádní podívanou, ve které Dynamo smazalo dvoubrankový náskok soupeře a nakonec si připsalo další tři body.

Další bitva na havířovském ledě pro Motor, AZ i přes statečný výkon končí
Hokej 11.3.2019

Šesté čtvrtfinále série mezi AZetem a Motorem opět nabídlo vzrušující a vyostřenou bitvu dvou vyrovnaných týmů.

České Budějovice vezou všechny body z Prostějova
Fotbal 10.3.2019

Ve druhém jarním utkání fotbalisté Dynama opět udeřili v 15. minutě a stejně jako ve Vlašimi zvítězili 1:0.

Motor porazil Havířov a ujímá se vedení v sérii
Hokej 2.3.2019

Havířov hrál s Českými Budějovicemi vyrovnanou partii. Dokonce se v první třetině ujal vedení. Jenže Motoru se ve druhé dvacetiminutovce podařilo zápas převrátit na svou stranu.

Motor otočil zápas s Přerovem a bere dva body
Hokej 24.1.2019

Českobudějovický Motor měl znovu výraznou střeleckou převahu. Tu ale Jihočeši dokázali přetavit v gól až ve třetí třetině, když vyrovnal krásnou tečí Martin Heřman. Pro České Budějovice to jsou cenné dva body do tabulky.