SPORT

Budějovičtí vyhráli nad Slavií a budou hrát baráž o extraligu
Hokej 21.3.2017

Jihočeši byli v sérii lepším týmem a vybojovali si postup do vytoužené baráže o extraligu. Slavie urvala jediné utkání, ale i tak jí patří velké uznání za to, jak se popasovala s nepříznivou situací, která ji v této sezoně potkala.

Slávisté nestačili na Budějovice potřetí v sérii, Motor má mečbol
Hokej 19.3.2017

Čtvrté semifinálové klání sledovalo 4000 diváků a vůbec poprvé v letošní sezoně bylo v Edenu vyprodáno. Sešívaní ale svým příznivcům příliš radosti neudělali. Hosté vyhráli o čtyři branky a vybojovali si tak pro zápas na jihu Čech mečbol.

Slávisté se rvali statečně, první bitvu v Edenu ale ovládly Budějovice
Hokej 18.3.2017

Sešívaní ve třetím měření sil na vítězství proti jihočeskému Motoru nedosáhli. V domácím prostředí Edenu sice Slavia podala velmi bojovný výkon, černá tříminutovka v úvodu prostřední periody však utnula šance na lepší výsledek.

Sokolov v závěru opět sebral Dynamu tři body
Fotbal 18.3.2017

Fotbalisté Dynama byli od první jarní výhry čtyři minuty. V zápase se Sokolovem vedli 1:0 po gólu Wermkeho, ale v 87. minutě vzal Jihočechům tři body šťastnou brankou Čihák.

V prvním semifinále Motor nedal Slavii šanci
Hokej 14.3.2017

Jednoznačnou partii sehrál českobudějovický Motor v prvním semifinálovém utkání play off WSM ligy se Slavií Praha. Domácí byli po většinu zápasu jasně lepším týmem a zaslouženě se tak ujali vedení v sérii.

České Budějovice si odvezly ze znojemské půdy bod
Fotbal 11.3.2017

Domácí se dostali do vedení po vytvořeném tlaku v prvním poločase, který gradoval brankou Javůrka. Úvod druhé půle zase vyšel lépe Jihočechům, kteří zaslouženě srovnali díky Petru Benátovi.

Hana Horáková: Ať se dostanou až na pódium!
Basketbal 10.3.2017

Pod bezednými koši vyhrála, co se dalo. Mistrovství Evropy, Euroligu, získala i stříbro na mistrovství světa a také desítku ligových titulů s brněnskými „Žabinami“. Objela tři olympiády a ve svůj hvězdný rok 2010 byla zvolena i Hráčkou Evropy.

České Budějovice si zajistily proti Havířovu první příčku ve WSM lize
Hokej 12.2.2017

Budějovičtí vlétli do zápasu skvěle, když po první třetině vedli 3:0. Jenže Havířovští zabrali a po druhé části už vedli domácí jen o gól. Ve třetí třetině padly tři góly, z čehož dali dva domácí. Po výhře si Motor zajistil první příčku WSM ligy.

Na Mattoni 1/2Maraton České Budějovice zbývá přes třetinu startovních čísel
Běh 10.2.2017

Necelé čtyři měsíce zbývají do startu šestého ročníku Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice a kapacita závodu se rychle plní. Zbývá lehce přes třetinu volných míst.

Prostějov podlehl po napínavém souboji Budějovicím o jedinou branku
Hokej 8.2.2017

Hokejisté Českých Budějovic v závěru uhájili těsný náskok a vrátili tak soupeři domácí porážku po nájezdech z minulé středy.

Známe trasu RunTour, která v Českých Budějovicích poběží 8. dubna
Běh 8.2.2017

Pořadatelé pustí běžce tradičně z historického náměstí Přemysla Otakara II, odkud trasa povede do Stromovky a zpět do centra. Podívejte se na každou z uliček, kterou závod 8. dubna povede.

Češky znají časy zápasů na domácím ME
Basketbal 8.2.2017

Už za 130 dní budou probíhat jedny z prvních bojů na FIBA Mistrovství Evropy v basketbalu žen, které přivítá od 16. do 25. června Česká republika.

Prodej vstupenek na MotoGP za nejvýhodnější cenu končí za týden
Motorsport 7.2.2017

Poslední týden zbývá ke koupi vstupenek na brněnskou MotoGP za nejvýhodnější cenu. Lístky, které jsou oproti přímému prodeji levnější o 40 %, budou k dostání do 14. února.

Na start se postavilo patnáct odvážných žen
Běh 20.1.2017

Plnit si své běžecké sny a zároveň pomáhat druhým. To je v kostce projekt nazvaný Johnson & Johnson Women´s Challenge, který se rozeběhl už po osmé.

Jachtařkou roku 2016 se stala Veronika Kozelská Fenclová
Sport 12.1.2017

Jachtařem, přesněji jachtařkou roku 2016 se stala zkušená závodnice Veronika Kozelská Fenclová. Výsledky tradiční ankety Českého svazu jachtingu opanovala už pošesté.

Komárek skončil třetí na mistrovství světa dřevorubců
Sport 14.11.2016

Tento víkend se v německém Stuttgartu uskutečnilo Mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL Timbersports. Český zástupce Martin Komárek vybojoval bronzovou medaili.