KAM NA VÝLET / Zoologické zahrady

Sysel žijící v ZOO Hluboká. Ilustrační foto.
ZOO Hluboká nabízí mimo jiné i vzácnou expozici mravenců
Sysel žijící v ZOO Hluboká. Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Pixabay

Zoo Hluboká / Hluboká nad Vltavou

ZOO Hluboká se neustále rozvíjí, zvětšuje a přidává nové pavilony. Proto stojí za to navštívit ji vícekrát. Oblíbení jsou tygři, medvědi, určitě pobaví v bazénku vydry, do výběhu můžete zajít a nakrmit kozičky anebo sledovat vzácnou expozici mravenců, kterou budete jinde těžko hledat.

ZOO Hluboká se nachází zhruba 13 kilometrů od Českých Budějovic. Je snadno dostupná. Můžete se do ní vydat klidně po cyklostezce či lodí po Vltavě. Z přístavu pak jezdí přímo do zoologické zahrady vláček, což je pro děti krásný zážitek.

Vzhledem k tomu, že se zoologická zahrada neustále rozvíjí, zvětšuje a přidává nové pavilony, rozhodně stojí za to navštívit ji vícekrát. Zvířata z různých krajů a pavilonů tady můžete sledovat celý rok. V rámci komentovaných prohlídek s nimi můžete zažít jejich krmení. Oblíbení jsou tygři, medvědi, určitě pobaví v bazénku vydry, do výběhu můžete zajít a nakrmit kozičky anebo sledovat vzácnou expozici mravenců, kterou budete jinde těžko hledat.

Zoo Hluboká se může pochlubit také ohromnou různorodostí. Stále se v ní totiž něco děje. V zimě je vánočně nasvícená plná světýlek a efektů, můžete putovat v průvodu andělů za samotným Mikulášem, využít večerní nebo komentované prohlídky, dětská představení, herní odpoledne, dětské dny, příměstské tábory a spoustu dalších zajímavých akcí, při kterých se rozhodně nebudete nudit.

Výlet do zoo pak můžete spojit s návštěvou města Hluboká nad Vltavou. V pár kilometrů vzdáleném městě, kam se dostanete po hrázi Munického rybníka, najdete světoznámý zámek Hluboká, místní pivovar, sportovně-relaxační areál s dětským světem, minigolfem a lanovým parkem nebo přístav.

Více informací včetně aktuálních akcí, otevírací doby a cen vstupného najdete na webu ZOO Hluboká.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.