KAM NA VÝLET / Zoologické zahrady

Zoo Dvorec chová zvířata převážně z Afriky. Návštěvníci uvidí i největší kolekci kober rodu Naja
 
Autor / zdroj foto: ZOO Dvorec

Zoo Dvorec / Borovany

Zoologická zahrada Dvorec je zahradou, která vystavuje, ale hlavně chová zvířata převážně z afrického kontinentu. Najdete zde skupinu lvů, které se daří pravidelně rozmnožovat, levharty, hrocha, šimpanze, paviány, želvy, pakoně, antilopy losí, přímorožce, watusi, africké ptactvo, kaloně a další africká zvířata.

ZOO Dvorec se nachází v Jižních Čechách, 4 kilometry od Borovan směrem na Trhové Sviny. Lesní prostředí dodává místu klid a pohodu navádějící k odpočinku a relaxaci. Za zvuků vydávající zvířata se můžete přenést do různých kontinentů.

V ranních hodinách zde zpívají giboni, navazují na ně seriémy a jeřábi, později se přidají lvi a tygři. K večeru je možné slyšet vytí vlků a šakalů. Nedivte se až vás pozdraví papoušci, zvuk lemurů vám bude připadat jako smích Hurvínka a oslík svým hýkáním vždy vyžaduje vaši pozornost.

Zoo nezapomíná ani na nejmenší návštěvníky a každoročně zde probíhají akce pro děti, jsou zde dvě dětská hřiště, lavičky k odpočinku a občerstvit se lze pod pergolou v Hospůdce u krokodýla. Sociální zařízení je hned na začátku trasy u exponátu kostry žirafy.


Ošetřovatelem v ZOO
Máte rádi zvířata, ale nemůžete je mít doma? Zajímá vás práce ošetřovatele? Staňte se na jeden den ošetřovatelem. Čeká vás nevšední den ve společnosti primátů, ptáků, plazů, malých šelem a dalších druhů. Odnesete si nezapomenutelné zážitky, spoustu fotek, suvenýry a vzpomínky.

Po ZOO s průvodcem - 4 prohlídkové trasy
Dozvíte se více o zvířatech chovaných v ZOO Dvorec např. jaký mají zvířata původ, kolik mláďat odchovala, co a kdy jedí, koho mají rádi či neradi, jak moc jsou ve volné přírodě ohrožena a jak je možné je chránit a mnohem víc. Na výběr máte z plazů, šelem, primátů a všeobecných informacích o chovaných zvířatech.

Blíže zvířatům
Nový zážitkový program, během kterého se vám po dobu 2 hodin bude věnovat zkušený ošetřovatel/průvodce. Seznámí vás s těmi nejlepšími zvířaty v zoo, provede vás zázemím expozice velkých kočkovitých šelem a umožní vám nakrmit hrocha Bubórka, surikaty nebo třeba lemury.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu ZOO

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.