KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Popis:
Autor / zdroj: motomuseum.cz

Jihočeské motocyklové muzeum patří k nejrozsáhlejším v Česku

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Jihočeské motocyklové muzeum patří k nejrozsáhlejším v Česku, pokud jde o jednostopá vozidla. Společně s celou rodinou zde můžete strávit klidně celý den studiem nejen motorek. Najdete tady téměř 100 krásných exemplářů.

V Českých Budějovicích je toho k vidění víc než dost a najde se zde také svatyně pro zaujaté milovníky motocyklové historie. Jihočeské motocyklové muzeum patří k nejrozsáhlejším v Česku, pokud hovoříme o jednostopých vozidlech. Společně s celou rodinou zde můžete strávit klidně celý den studiem nejen motorek, kterých je zde téměř 100 krásných exemplářů, ale také si můžete prohlédnout historické motory, vojenské moto, staré hračky pro děti, vozítka a také vše další, co patří k motocyklové minulosti. 

Motorky s příběhem
Motocyklové muzeum najdete na Piaristickém náměstí, nedaleko se nalézá rovněž parkoviště, které můžete využít při své návštěvě s rodinou nebo přáteli. Když už se vydáte do tohoto muzea motocyklů, dozvíte se také něco více o vystavovaných kusech. Každý z nich má svůj příběh a některé jsou skutečnými unikáty, které byly určené jen pro vývoz, a pravděpodobně jste ještě neměli tu čest vidět je ve skutečnosti. Po předchozí domluvě s obsluhou muzea vám bude podán výklad, ve kterém se tyto zajímavé historické a pohnuté příběhy dozvíte poutavou formou, vždy rovnou s ukázkou. 

Kola a vozítka
V muzeu motorek najdete i jiné zajímavosti, především jsou to jízdní kola, která rozhodně stojí za zhlédnutí, i když nejsou vybaveny silným motorem. Jejich staré křivky jsou ovšem podobné těm motocyklovým. Vedle nich se zde nachází různé mechanické hračky pro děti i pro dospělé. 

Historie českých motocyklů je bohatá
Dnes už to není ani zdaleka tak valné, ale v minulosti jsme patřili k nejvýznamnějším vývozcům velmi kvalitních a spolehlivých motorek, jako byly značky Jawa a ČZ. Připomeňte si pro někoho možná trochu zapomenutou historii, kdy tyhle motocykly vyhrávaly závody a brázdily silnice celého světa. Navštivte muzeum motocyklů České Budějovice. 

Více informací včetně provozní doby a cen vstupného najdete na webu motomuseum.cz.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Čtyřiadvacátá dokumentární Ji.hlava začíná za čtyři dny – a bude on-line

Půjde o zcela plnohodnotný ročník, který nabídne více než 270 filmů, debaty s režiséry, diskuse Inspiračního fóra i program pro děti. Festival otevře

Chodník v ulici Josefa Lomského bude opraven

Kompletní obnovy se dočká chodník v ulici Josefa Lomského v Suchém Vrbném.

Cizinec za volantem nadýchal téměř 2 ‰ alkoholu

Muž, přicházející a usedající za volant osobního vozidla stojícího na benzinové čerpací stanici v ulici Na Dlouhé louce, vzbudil v neděli nad ránem po

DNES SE STALO

HISTORIE28. října 1453

byl třináctiletý Ladislav Pohrobek korunován českým králem. Jiří z Poděbrad i nadále zůstával správcem země s mocí vladařskou.

OBJEVY28. října 1492

přistál Kryštof Kolumbus na Kubě.

HISTORIE28. října 1918

byl V Praze vyhlášen samostatný československý stát..

POZVÁNKA OBRAZEM