AKTUÁLNĚ / Krimi

Atrakce na náměstí přilákala v noci nezvaného návštěvníka. Sedmnáctiletý mladík se předtím posilnil alkoholem
 
Autor / zdroj foto: Městská policie České Budějovice

české Budějovice

Atrakce na Náměstí Přemysla Otakara II. přilákala v pátek nad ránem sedmnáctiletého mladíka. Kamarádům se rozhodl předvést téměř kaskadérský kousek na ruském kole. To však v mimoprovozní dobu, bez uhrazení vstupného a značně riskantním způsobem. Jak se ukázalo, svou roli v případu hrál alkohol.

V pátek 5. ledna krátce po druhé hodině ranní spatřila operátorka městského kamerového systému na Náměstí Přemysla Otakara II. osobu lezoucí po konstrukci ruského kola. Na místo okamžitě vyjížděla hlídka městské policie. Strážníci zastihli nezvaného návštěvníka stále lezoucího výš. Ten na jejich výzvu slezl zpět na pevnou zem. Jeho kousek naštěstí skončil bez zranění nebo škody na majetku.

Jak se ukázalo, jednalo se teprve o sedmnáctiletého mladíka. Dole přitom postávalo obecenstvo v počtu jeho dvou kamarádů. Strážníci při jednání s mladíky pojali podezření, že svou roli v případu hraje alkohol. U mladíka, který shlédl náměstí z výšky kolotoče a dalšího chlapce orientační dechová zkouška na alkohol ukázala, že strážníci trefili do černého.

Oba mladistvé si z rukou strážníků na místě převzali jejich zákonní zástupci. Případ bude mít dohru pohovorem na oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Autor / zdroj: Věra Školková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.