Zpravodajství

Další budějovická školka projde rekonstrukcí
České Budějovice
V těchto dnech začíná rekonstrukce další českobudějovické školky – MŠ Větrná na Máji, kde dojde ke snížení energetické náročnosti sedmi budov.
Lidé se od začátku dubna mohou prokázat občankou v mobilu policistům v terénu
Lidé se od začátku dubna mohou také pomocí občanky v mobilu prokázat policii v terénu, která se k ověřovatelům přidala tři měsíce před zákonným termínem.
Imunoložka Marta Sobotková: „HAE je velmi vzácné onemocnění, nebezpečné otoky můžeme zastavit díky lékům z plazmy“
Každoročně se 16. květen připomíná jako Světový den HAE. Pod touto zkratkou se ukrývá vzácná imunologická porucha zvaná hereditární angioedém. Onemocnění postihuje přibližně jednoho z 50 tisíc lidí a mezi jeho projevy patří otoky na různých částech těla.
O nově otevřená hřiště u škol je velký zájem
České Budějovice
Na Velikonoce byla pro veřejnost poprvé otevřena hřiště u třech českobudějovických základních škol – Bezdrevské, Grünwaldovy a Pohůrecké. Budějčáci se rozhodli využít krásného počasí a spousta z nich plácky hned vyzkoušela.
Výherci vědomostní soutěže byli oceněni
České Budějovice
V obřadní síni českobudějovické radnice byli ve středu 27. března oceněni výherci vědomostní soutěže pro děti do 16 let, kterou každoročně pořádá Magistrát města České Budějovice ve spolupráci s Národním památkovým ústavem v Českých Budějovicích u příležitosti Dnů evropského dědictví.
Na Pražském sídlišti v Budějovicích vznikne plácek na fotbal
České Budějovice
Město České Budějovice plánuje za Plzeňskou ulicí vybudovat malé fotbalové hřiště pro veřejnost.
Rozzářené tváře, neuvěřitelné sportovní výkony a nominace na Visegrádský projekt roku. V jižních Čechách skončily zimní hry handicapované mládeže
Jihočeský kraj
Počasí zimním hrám letos příliš nepřálo, více než 200 účastníků z pěti zemí si přesto odváží spoustu zážitků, medailí i nových přátelství. Druhý ročník V4 Winter Games Emil Open pro mnoho z nich znamená úspěšný start sportovní kariéry nebo ceněné poměření sil s ostatními handicapovanými sportovci. Kromě výprav z tradičních zemí Visegrádské čtyřky, tedy Česka, Slovenska, Maďarska a Polska, letos na zimní hry dorazila i albánská výprava.
Titul Česká astrofotografie měsíce za leden 2024 obdržel snímek „NGC 2359 - Thorova helma“, jehož autorem je Roman Hujer
První lednové kolo 19. ročníku soutěže Česká astrofotografie měsíce má svou vítěznou fotografii. Mlhovina Thorova helma, jejímž autorem je astrofotograf Roman Hujer, nás zavede do barevného chaotického světa vzdáleného vesmíru plného překvapení a tajemství. Objevil ji Friedrich Wilhelm Herschel 31. ledna 1785. Tato emisní mlhovina o průměru 30 světelných let se nachází ve vzdálenosti asi 15 000 světelných let od nás. Jedná se o obří mezihvězdnou bublinu.
Mokřady pro lidskou pohodu. Ornitologové zvou na vycházky za ptáky ke Světovému dni mokřadů
Na 2. února připadá Světový den mokřadů, v rámci kterého si na celém světě připomínáme důležitost těchto vodních ploch pro živočichy, rostliny, člověka i planetu. Datum odkazuje na den podepsání Úmluvy o mokřadech majících mezinárodní význam, jinak známé jako Ramsarská úmluva, 2. února 1971. U příležitosti oslav je naplánovaných mnoho akcí po celém světě, Česká společnost ornitologická (ČSO) se připojuje pořádáním vycházek na třech desítkách míst Česka.
Žáci mají multimediální učebnu i interaktivní tabule
České Budějovice
Moderní výpočetní technika byla předána do užívání žákům v českobudějovické Základní škole Vl. Rady. Jde o sedm interaktivních panelů nejnovější generace a vybavení multimediální učebny s jednadvaceti mini počítači ve stolech s elektrickým výsuvným mechanismem.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Vzdělávání

24. dubna 1811

byla na pražské konzervatoři, nejstarší škole svého druhu ve střední Evropě, zahájena výuka.

Vesmír

24. dubna 1990

byl vynesen na oběžnou dráhu vesmírný Hubbleův teleskop, který předává na Zemi obrazy vesmíru neovlivněné zemskou atmosférou.

Doprava

24. dubna 2007

byla v Desné na Jablonecku otevřena první veřejná dobíjecí stanice pro elektromobily v České republice.