Zpravodajství

Poklepáním základního kamene odstartovala stavba obchvatu obce Žár
Žár
Symbolickým poklepáním základního kamene odstartovala ve středu 22. března stavba obchvatu obce Žár nedaleko Nových Hradů.
Přijímací řízení na SŠ: školy praskají ve švech. Druhé kolo vypíše minimum škol
Na střední školy míří jeden z nejsilnějších ročníků posledních let. Základní školy letos opustí o 107 tisíc deváťáků. Tisíce dětí se na vysněnou školu letos nedostanou.
Podnapilý muž se chtěl v obchodním centru utkat se strážníky, skončil v poutech na záchytné stanici
České Budějovice
Popíjení alkoholu, obtěžování zákazníků a vykonávání potřeby ve veřejných prostorách obchodního centra v Nádražní ulici si v sobotu dopoledne vyžádalo zásah českobudějovických strážníků. Osmatřicetiletý muž z Jindřichohradecka se dokonce chtěl utkat se strážníky v souboji. Skončil v poutech na záchytné stanici. Tím však pro něj případ neskončil.
Nemocnost v Jihočeském kraji přestala klesat, nejvíce rostla na Českokrumlovsku a Českobudějovicku
Jihočeský kraj
V osmém týdnu roku 2023 se zastavil pokles nemocnosti v Jihočeském kraji. Počet akutních respiračních infekcí ve srovnání s předcházejícím sedmým týdnem vzrostl o 12,4 procenta na 1 478 případů na sto tisíc obyvatel kraje, největší nárůst byl mezi školáky a středoškoláky.
Řidiče překvapily ovce na silnici, strážníci je zahnali domů
České Budějovice
Ovce na útěku zaháněli v neděli ráno českobudějovičtí strážníci v obci Třebotovice. Díky dobré místní znalosti již věděli, komu ovce patří. Jejich majitel, kterého se strážníkům nepodařilo zastihnout, se bude zpovídat z nezaopatření zvířat proti útěku.
Oprava frekventované Levobřežky se odkládá
České Budějovice
Plánovaná oprava a s ní spojená uzavírka Levobřežky, jedné z nejfrekventovanějších komunikací v krajském městě, se odkládá. Původně ji chtělo Ředitelství silnic a dálnic opravit letos, což vedení města a Jihočeského kraje razantně odmítlo. Denně tudy projedou tisíce vozidel od Diamantu až po křižovatku u Výstaviště, slouží jako tranzit od Plzně a Písku.
Letní tábory, tanec i terapie. Nadační fond Albert rozdělil v Jihočeském kraji 400 tisíc korun mezi osm dobročinných projektů
Jihočeský kraj
Nadační fond Albert tento týden ocenil dětské domovy a další organizace, které uspěly v programu Bertík pomáhá 2023. O nejlepších osmi projektech z Jihočeského kraje rozhodli zákazníci místních obchodů Albert.
Jihočeský kraj ocenil medailisty z her X. zimní olympiády dětí a mládeže ČR
Jihočeský kraj
Medailisty z X. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2023 přijali a ocenili v pondělí 13. února představitelé Jihočeského kraje. Hry se konaly na konci ledna v Královéhradeckém kraji a mladí Jihočeši na nich obsadili v konkurenci sportovců z ostatních 13 krajů a Hlavního města Prahy osmé místo.
Do parku v Dukelské už v květnu
České Budějovice
Proměna českobudějovického parku Dukelská u břehu řeky Malše začala v červnu 2022 a letos na jaře bude dokončena. Nová cyklostezka, chodníky, náplavka a další terénní úpravy se veřejnosti otevře 1. května.
Druhá nejstarší občanka Českých Budějovic slaví 106. narozeniny
České Budějovice
Paní Blažena Strachotová se narodila 9. února 1917 ve Slavičíně na Zlínsku, kde dlouho žila. Poválečné období strávila na Ostravsku. Vyučila se řeznicí, pracovala v sodovkárně, ale i jako závoznice. Nyní žije již přes 30 let v Domě s pečovatelskou službou v Nerudově ulici, kde ji k významnému jubileu přijela popřát i primátorka Dagmar Škodová Parmová.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Historie

26. března 1348

Karel IV., první český král, který se stal také císařem Svaté říše římské, položil základní kámen Nového města pražského.

Katastrofy

26. března 1511

zasáhlo území Čech i Moravy velké zemětřesení, které trvalo čtvrt hodiny.

Historie

26. března 1945

osvobodila sovětská armáda první obec v českých zemích – Sudice na území Slezska.