Zpravodajství

Usměvavá srdíčka opět zaplaví ulice českých a moravských měst. Začínají podzimní Srdíčkové dny
Již v pondělí 19. září vyjdou do ulic studenti středních škol a odborných učilišť, aby po celý týden kolemjdoucím nabízeli sbírkové předměty na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi. Obecně prospěšná organizace Život dětem totiž startuje 22. ročník tradičních Srdíčkových dnů na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi.
Riskantní jízda dvou podnapilých mužů na elektrokoloběžce neunikla oku kamery
České Budějovice
Značně nejistá jízda dvou mužů na jedné elektrokoloběžce neunikla v sobotu v noci bystrému oku městské kamery. Zásah hlídky městské policie na sebe nenechal dlouho čekat.
Maltézská pomoc pomáhá potřebným v Česku již 20 let
Nezisková organizace zřízená Českým velkopřevorstvím Suverénního řádu maltézských rytířů za 20 let své existence rozšířila působnost do 13 center po celé ČR a patří dnes mezi největší poskytovatele osobní asistence pro seniory v Česku.
Malířské plátno zaměnil za dlažbu v parku, trestu neujde
České Budějovice
Muž se sprejem v ruce, který zaměnil malířské plátno za dlažbu, vzbudil ve středu dopoledne pozornost návštěvníků parku Na Sadech.
Stromy na náměstí zvládnou i zimu
České Budějovice
Náměstí Přemysla Otakara II. zdobí od konce června šestnáct nových stromů svitele latnatého. Jejich umístění zvedlo vlnu zájmu veřejnosti. Dotazy občanů na sociálních sítích se týkají většinou jejich umístění v květináčích a výběru druhu stromů.
Ve školách se činili – vybrali a na recyklaci předali přes 105 tun baterií a 134 tun malého použitého elektra
Ve školách zapojených do programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět v průběhu nedávno skončeného školního roku vybrali 105,5 tun vybitých baterií a 134,4 tun malého použitého elektra.
Covid-19 v roce 2021 usmrtil 25,5 tisíce obyvatel Česka
V roce 2021 zemřelo 139 891 obyvatel Česka, nejvíce od konce druhé světové války. Více než jednu šestinu zemřelých v roce 2021 (18 %) měl na svědomí covid-19 a stal nejčastější příčinou smrti.
Smolař týdne: Muž v pátrání se strážníkům pokoušel utéct, schovat i uplavat. Neuspěl a skončil v rukách policistů
České Budějovice
Netradiční zákrok mají za sebou strážníci městské policie v Českých Budějovicích. Strážníci si všimli muže, který odpovídal popisu hledané osoby.
Nejlepší učni a tovaryši se sešli na radnici
České Budějovice
V září 2021 vyhlásila Jihočeská hospodářská komora další ročník soutěže Učeň – Tovaryš roku 2022, jejímž smyslem je podpora techniky a řemesel u žáků posledních ročníků učebních oborů. Dne 28. června byly v radniční obřadní síni slavnostně vyhlášeny výsledky.
Oprava mostu v Nádražní začne 13. června
České Budějovice
Celková oprava mostu v Nádražní ulici, který se nachází v úseku mezi ulicemi Jírovcova a Rudolfovská a překlenuje Dobrovodský potok, začne v pondělí 13. června 2022.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

PRÁCE

29. září 1968

byl zaveden v Československu pětidenní pracovní týden. I po tomto přechodu byly však vyhlašovány některé soboty jako pracovní.

ZAJÍMAVOSTI

29. září 1829

byl v Londýně založen Scotland Yard - první uniformovaná policie.

PŘÍRODA

29. září 1931

byla v Tróji otevřena Pražská zoologická zahrada, vytvořená podle architektonického projektu J. Fuchse. Hlavní zásluhu na vzniku zoologické zahrady měl český zoolog a ornitolog Jiří Janda, který se stal jejím prvním ředitelem.