AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Žáci mají multimediální učebnu i interaktivní tabule
Žáci mají multimediální učebnu i interaktivní tabule. 
Autor / zdroj foto: Jitka Brůha Welzlová

České Budějovice

Moderní výpočetní technika byla předána do užívání žákům v českobudějovické Základní škole Vl. Rady. Jde o sedm interaktivních panelů nejnovější generace a vybavení multimediální učebny s jednadvaceti mini počítači ve stolech s elektrickým výsuvným mechanismem.

„Rozhodli jsme se vybavit moderní technikou celou školu. Pořizovat vybavení po částech nám nedávalo smysl, všechny děti by měly mít stejné podmínky a výuka by je hlavně měla bavit. To jim, ale i jejich učitelům, přeji z celého srdce. Mám radost, že v budějovických mateřských a základních vládne dobrá atmosféra. Naším cílem je, aby všechny školy zřizované městem byly dobře zařízené. A nehovořím pouze o pomůckách, zaměřit se chceme i na technický stav budov, například na rozvody či elektroinstalace,“ prohlásil 1. náměstek primátorky Petr Maroš.

„V dnešní době je kladen důraz na rozvoj digitálních kompetencí. U nás na 1. stupni se děti učí základní obsluhu počítače. Pracovat v nové multimediální učebně a s novými počítači je mnohem více zajímá. Rovněž využívání dotykových obrazovek zpestřuje výuku. Školáci se aktivněji zapojují, rozvíjejí si informační a počítačovou gramotnost, která je pro dnešní život nezbytností,“ vysvětlila ředitelka školy Vladimíra Marková.

Celá investice, včetně nábytku, vyšla na 2,2 milionů korun.

Autor / zdroj: Jitka Brůha Welzlová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.